Bekarlar kürtaj yaptırabilir mi ?

Sizce bekarlar kürtaj yaptırabilir mi ? zaten evli olmayan bayanların kürtaj yaptırmasına izin verilmeyen bir ülkede yaşıyor olsaydık nufusumuz çoktan 100 milyonu geçmişti :) Aslına bakarsanız bekar kadınların istenmeyen gebeliklerinde kürtaj yaptırma ihtiyacı evli olanlardan kat kat fazladır, düşünsenize evli bir kadın yine bir ihtimal bebeği doğurur mevcut çocuk sayısına bir ilave yapar ama evli olmayan bir kadın gebe kaldığı zaman o bebeği doğurduğunda evlenip yuva kurma ihtimali oldukça azalır, geleneksel Türk erkeği çok önemli bir sebep yoksa çocuklu kadınlarla evlenmeyi pek düşünmez, aslında erkeklerin anneleri perde arkasında böyle bir evliliğe şiddetle karşı çıkar. Bilmiyorum bu genetik temellere bağlı içgüdüsel bir davranış olabilir, kendi soyunu daha saf tutmaya çalışmak gibi birşey, aklıma Adolf Hitlerin Ari ırk projesi geldi :) iyice saçmaladım, neyse konumuza geri dönelim : Bekarsanız aşağıdaki genel şartlara tabi olarak kürtaj olabilirsiniz, detaylar ve çocuk aldırma ücretleri için Bakırköy'deki muayenehanemi  dan arayabilirsiniz, yada WhatsApp  den mesaj atarak kürtaj fiyat listesi indirebilir veya birşeyler sorabilirsiniz.

Bekar bayanların kürtaj yaptırması için gereken şartlar :

  1. 18 yaşını ay ve gün olarak doldurmuş olmak gerekir, 16 yaşını doldurmuş veya 17 yaşında iseniz anne veya babanızın kimlik fotokopisine kızım şehribanın kürtajına izin veriyorum isim soyad imza şeklinde yazdırıp bir izin kağırı hazırlatabilirsiniz. 16 yaşınızı bile doldurmadı iseniz mahkeme kararı olmadan kürtaj yapılamaz.
  2. Yukarıdaki aile izni gerektirenler ve reşit olanlar dahil , hatta evli - bekar farketmez tüm popülasyon için çok katı uygulanan ve ağır cezai yaptırımlarla duvarlandırılmış kürtaj yasasına göre 10 haftayı geçen bir gebeliğiniz varsa kürtajınız mümkün değildir.
  3. Bekar bayanların veya imam nikahı ile evli olup kimliğinde bekar yazanların kürtaj olmaları için sevgili veya nışanlılarından izin almaları gerekmez. Ama kimliğinizde evli yazıyorsa eşinizden ayrı yaşıyor olsanız, onu seneleridir görmüyor olsanız bile eş onayı gerekir, bu onayı ben alamam diyorsanız, aranızda bir boşanma davası varsa dava dosya fotokopisi işle yapılma ihtimali vardır.
Aslına bakarsanız reşit ve bekar olmak kürtaj yaptırmak için en kolaylaştırıcı faktörlerdir, hiç kimseden izin almadan elinizi kolunuzu sallaya sallaya kürtaj olup 10 dakika sonrada hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Popüler Yayınlar