Kürtaj fiyatları İstanbul 2019

Çocuk aldırma konusu genç erişkinler arasında yoğun bir şekilde gündemde kalan bir konudur, zira istenmeyen gebelikler tahminlerin çok üzerinde ve hiç ummadığınız zamanlarda karşınıza çıkar, böyle durumlarda büyük şehirlerin sakinleri öncelikle kürtaj fiyatları İstanbul 2019 senesi için nekadardır diye merak ederler, haksızda sayılmazlar, çünkü cinselliği yeni tanırken daha yeni reşit olmuşken geniş bir bütçesi olmaz insanın. Kürtaj ücretleri yaşadığınız yere göre veya jinekoloğa göre büyük değişiklik gösterir, ayrıca bebek aldırmada olmazsa olmaz bir fiyat belirleme kriteride hamilelik haftasıdır, ülkemizde 2019 senesi için yürürlükte olan kürtaj yasasına göre ilk 10 hafta içinde kürtaj olabiliyorsunuz ve gebelik haftanız yükseldikçe çocuk aldırma maliyetinizde havalanıyor.

Bu makalemizde yaklaşan 2019 sensinde İstanbul kürtaj fiyat bilgileri dışında hamilelik sonlandırma ile ilgili işinize yarayacak birçok detaya giriyoruz, mesela kürtaj ne anlama gelir, ne değildir, kürtaj nasıl yapılıyor, nasıl oluyor, kürtaj hakkında yasal süre nedir, kürtaj fiyatları ekşi sözlük forumunda kaç paradır, kürtaj sonrası adet olamama durumu ile ne sıklıkla karşılaşılır, kızlık zarı bozulmadan kürtaj olur mu , kızlık zarı diktirme ne kadardır, vajina diktirme ameliyatının ne kadar olduğu hakında bilgiler, labioplasti ne demektir ? Şeklinde konularıda iyice genişletiyoruz.

İstanbul'da kürtaj maliyetleri ve kızlık zarı dikimi hakkında aklınaza ne gelirse bize sorabilirsiniz Bakırköy'deki muayenehanemizin telefonları sürekli açıktır, ama ben müsait değilim telefon edemem diyorsanız WhatsApp'tan yazın, hasta yoğunluğundan fırsat buldukça mesajlarınıza cevap yazıyorum, ama bazen yoğunluktan dolayı geç dönüş yapabiliyorum, lütfen kusura kalmayın.

Bakırköy İstanbul'daki muayenehanemiz Atatürk havaalanına  10 dakikalık uzaklıktadır, dolayısı ile yurtdışından veya uzak memleketlerden havayolları ile bize gelip yarım saatte kürtaj veya kızlık zarı dikimi gibi işlemlerini yaptırıp aynı gün geri memleketlerine uçan birçok hastamız oluyor, sizde o şekilde neden yapmayasınız.Kürtaj

Aslında küretaj yani latincede kazıma anlamına gelen kürtaj kelimesi ülkemizde çocuk aldırmak yani gebelik sonlandırmak olarak geçmektedir, batı ülkelerinde abortion veya dilatation and abortion kelimeleri daha uygun bulunmuştur. Günümüzde hamileliği sonlandırmada en sağlıklı metod vakumlu kürtajdır, yani negatif basınçla rahim içindeki gebelim kesesinin alınması şeklinde uygulanır, artık kazıyarak kürtaj devri kapanmıştır, dolayısı ile kürtajda acı ve ağrı pek rastlanmaz, kürtaj sonrası kanamada pek olmaz.

Kürtaj nasıl oluyor ?

İlk defa başına gelenler öncelikle kürtaj fiyatlarını daha sonrada kürtaj nasıl oluyor sualine cevap aramak için araştırmaya koyulurlar, isterseniz bu paragrafımızda kürtajın nasıl yapıldığını kısaca özetleyelim ;
1- Hastanın Bakırköy'deki muayenehanemize ulaşması ve ultrasonla hamilelik haftasının netleştirilmesi,
2- Rahim girişi portio nun lokal anestezik drogla uyuşturulmadı,
3- Collum uteri dilatasyonu,
4- Karmen kanülü yerleşimi,
5- Vakum aparatının kanül dış ucuna takılmadı,
6- Negatif basınç yolu ile gebelik kesesinin dışarı alınması,
7- Son ultrason yapılarak rahim içinde parça kalmadığı konusunda emin olunması.

Kürtaj yasal süre

Türkiye'de 2016 senesinide kapsayacak şekilde yürürlükte olan kürtaj yasasına göre en geç 10 haftalık hamile iken çocuk aldırabilirsiniz, kürtaj yasal süre dışında yapılamaz, ciddi cezalar söz konusudur, yine kürtaj kanununa göre 18 yaşını doldurmayanların anne veya babasından izin almaları gerekiyor, resmi nikahla evli olanlardan ise eş rızası aranmaktadır.

Kürtaj fiyatları ekşi

Çocuk aldırma maliyetleri İstanbul'da hamilelik sonlandırma konusunda en fazla tartışılan konulardandır, 2016 yılında kürtaj fiyatları ekşi sözlük gibi forum ortamlarında makaraya sarılarak konuşulur, olayın aslına parmak basmak gerekirse öteden beri kürtaj ücretleri gebelik haftasına göre yükselir veya düşer, adet gecikmeniz olduğunda idrarda hamilelik testi yaptığınızda çift çizgi çıktı ise erken gebelik söz konusudur ve mesela Bakırköy'de veya diğer merkezi semtlerde en ucuz kürtaj fiyatları ile sorununuz çözülecektir, ama kürtajda yasal sınır olan 10 haftaya yaklaşıldıkça daha pahalı bebek aldırma ücretleri söz konusu olacaktır.

Kürtaj sonrası adet olamama

Çocuk aldırdıktan sonra herhangi bir sıkıntı ile karşılaşırmıyım diye sizin bile aklınıza gelmiştir tahmin ediyorum, özellikle kürtaj sonrası adet olamama gibi durumlardan çok şüphe edilir, bunun sebebi ise kürtajdan sonra yaklaşık 6 hafta sonra ilk adetin görülmesidir, bu doğal ve fizyolojik bir süreçtir, ayrıca doğumdan sonra ilk adetin başlamasnın aylar sürdüğünüde hatırlatmak lazım.

Kızlık zarı bozulmadan kürtaj olur mu ?

Henüz daha bakire iken gebe kaldığınızı düşünebiliyor musunuz? Gerçekten korkunç görünüyor ama çok sık karşılaştığımızıda soylemek isterim, evlenmeden önce kızlık zarını hiç bozmadan sürtünme şeklinde yakınlaşma yaşıyorsanız vulva bölgesine bulaşan sperm hücreleri gizlice adet deliklerinden kızlık zarını aşarak fallop tüplerinize kadar ulaşabilir ve ordan geçmekte olan yumurta hücrenizi dölleyerek zigot oluşturabilirler. Bu duruma sizde inanamazsınız ve kızlık zarı bozulmadan kürtaj olur mu diye arayışa girebilirsiniz. Eğer kızlık zarınız esnek veya hilal şeklinde ise meşrubat pipeti kadarlık karmen kanülünü ordan geçirip kızlık zarını bozmadan kürtaj yapabiliriz , ama diğer tip kızlık zarlarında bu imkan yoktur , durun üzülmeyin onada çözüm var, kızlık zarında geçici bir kesik oluşturup kürtajdan sonra yeniden dikip bakireliğe devam etmek mümkündür.

Kızlık zarı diktirme ne kadar ?

Henüz evlenmemiş genç kızlarımızın okul yıllarında veya erken çalışma hayatında kurdukları ilişkilerde işler yolunda gitmeyince yeni biriyle beyaz bir sayfa açarken bekaret kartı şart olarak önlerine konulursa himenoplasti ameliyatına ihtiyaç hasıl olabilir, bu durumda ilk aşılması gereken bayır maliyetlerdir ve genelde internette kızlık zarı diktirme ne kadar diye araştırılır. Bekaret dikimi ücretleri İstanbul'da 2016 yılı yaklaşırken yapılan operasyon çeşidine fokuslanmıştır diyebilirim. En popüler olan flep yöntemi fiyatı ortalama seviyelerde iken geçici kızlık zarı diktirme ücreti az daha ucuzdur, ama vajina daraltma ameliyatıda aynı anda yapılacaksa maliyetler artacaktır.


Vajina diktirme ameliyatı

Cinsel ilişkide vajinada genişleme, bollaşma ve hava kaçması hissi varsa vajinoplasti denilen vajina diktirme ameliyatı yaptırmanızın vakti gelmiş olabilir. Özellikle normal vajinal doğum yaptıysanız ve doğum sonrası 3-5 kilo üzerinizde kaldı ise vajinal genişleme yaşama ihtimaliniz iyice artacaktır, bazı bayanlarda ise daha doğum bile yapmadan yoğun cinsel aktiviteler sonucuda vajina genişlemesi mümkündür. Vajina daraltma ameliyatında bollaşan kısım alınarak vajina bakirelik yıllarındaki seviyelere kadar daraltılabilir. Tüm dünyada cerrahi metodla yapılır, ülkemizde lazerle vajina daraltma yapanlarda vardır ama yanık izi kalması ve 6 ay içinde yeniden genişlemesi lazerin olumsuz yanlarıdır.

Labioplasti nedir ?

Bikini bölgesinde dışarı taşan küçük dudakların oluşturduğu kitlesel yapı cinsel estetiğinizi olumsuz etkileyebilir ve bu konudaki özgüveninizi sarsabilir, böyle durumlarda yine jinekolojik cerrahi imdadınıza yetişecektir,  küçük dudakların ufaltılarak estetik şekil verilmesi labioplasti nedir sorusuna karşılık gelecek en güzel yanıttır. Bu ameliyat sıklıkla kızlık zarı dikimi ve/veya vajina daraltma operasyonu ile birlikte yapılır.Popüler Yayınlar