Kürtaj nedir ?

1- İstanbul'da kızlık zarı dikimi hakkında geniş bilgi almak ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı veya geçici kızlık zarı dikiminin nasıl yapıldığını öğrenmek için tıklayın.
2- Güncel kızlık zarı dikimi fiyatı nekadardır? , kızlık zarı muayenesi ücretleri ve diğer kızlık zarı masraflarını öğrenmek için tıklayın.
3- En güvenli gebelik sonlandırma metodu olarak vakum kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası cinsel ilişki , kanama , ağrı , hamilelik gibi durumları öğrenmek için tıklayın.
4- Şu anda kürtaj fiyatları kaç paradır , kürtaj ücretlerine neler dahildir , lokal anestezili veya genel anestezili kürtajda maliyet farkı olurmu anlamak için tıklayın.
5- İstanbul'da vajina daraltma fiyatları ne kadardır öğrenmek için ve vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır öğrenmek için tıklayın.
6- Google'da arattığınızda "Kızlık zarı diken en iyi jinekolog" ve "en iyi kürtaj doktoru" olarak üst sıralarda çıkan Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya kimdir , hangi okulları bitirmiştir , özel muayenehanesi nerededir öğrenmek için tıklayın.
Kürtaj kelimesi Türkçe dilimize latinceden geçmiş, Curattage yani kazımak anlamına geliyor, ama endişe etmeyin artık kürtajı kazıyarak yapmıyoruz. Vakum kürtaj metodu çıktıktan sonra klasik kürtaj malzemelerini rafa kaldırdık diyebilirim. Rahim fizyolojisine dokunmadan gebelik kesesi negatif basınçla dışarı emiliyor. Kürtaj web sitemizin ana sayfasında kürtaj fiyatları , kürtaj nasıl yapılır ? , vakum kürtaj metodu , kürtaj hapı fiyatı , kızlık zarı dikimi gibi konulara ulaşabilirsiniz.
İstanbul'da kürtaj olmadan önce mutlaka internette araştırma yaparsınız , çeşitli kürtaj merkezleriyle telefon görüşmeleri yaparsınız , konuşmalarınızda kürtaj metodunuda sormayı unutmayın. Gerçi genellikle kürtaj fiyatları sorulur ama , aklınızda bulunmasında fayda var. Bu arada kürtaj ne zaman yapılır diye çok soran oluyor, kürtaj yasası der ki : göre 10 haftadan sonra kürtaj yapmak yasaktır. 

Kürtaj Nasıl Yapılır ?

En fazla endişe duyduğunuz bölüm burası biliyorum , kürtajı konuşalım iyi güzelde uygulama esnasında acı duyacakmıyım , hissedecekmiyim , canım yanarmı , kaç dakika sürer , hemen kalkabilirmiyim , aynı gün işime geri dönmebilirmiyim diye soru işaretleriniz var .. Öncelikle rahatlayın , derin bir nefes alın çünkü tüm endişeleriniz artık yersiz , eski yıllarda kazıma metodu ile kürtaj yapılırdı ve hastalarımız acı çekerlerdi ama artık vakum küretaj metodu uyguluyoruz , siz anlamadan işlem bitiveriyor , abartmıyorum 10-15 dakika falan sürüyor, toplam yarım saatte yürüyerek işinize geri dönüyorsunuz , hiçbirşey olmamış gibi yaşam devam ediyor. 
Vakum Kürtaj :
İstanbul'daki muayenehanemizde hastamızla önce görüşüyoruz , dinliyoruz , anlatıyoruz ve jinekolojik muayeneodasına alıyoruz , muayene ve ultrasonla gebelik haftasını net olarak tespit ediyoruz, daha sonra müdahale odasına geçip rahim ağazına kılcal iğne ile az miktarda lokal anestezik ilaç yapıyoruz , birkaç dakikada uyuşuyor , sonra tek kullanımlık steril vakum kürtaj setini açarak hegar bujisi ile rahim kanalını hafif genişletiyoruz , coca cola pipetine benzer karmen kanülünü kanala yerleştirip dışta kalan ucuna vakum aparatını takıp gebelik kesesini dışarı aspire ediyoruz. Kürtaj Tamamlanıyor , sonra yine ultrason odasına geçip yaptığımız işlemi ultrasonda görüp emin oluyoruz. Bundan sonrada hastamız yürüyerek evine veya işine dönüyor.

Kürtaj Fiyatları :

İstanbul'da kürtaj ücretleri gebelik haftası ve arzu edilen anestezi tipine göre değişiyor, 4. haftadan başlayan gebelik sürecinde 10. hafta sonuna kadar isteğe bağlı kürtajyapmak mümkün , hafta arttıkça ücretlerimizde hafif artış oluyor. Anestezi olayına gelince , vakum küretaj uygulamasında kazıma yapılmadığı için hasta acı hissetmez dolayısı ile lokal anestezi yeterlidir. Ama bazı hassas hastalarımız illaki genel anesteziyani uyuyarak kürtaj olmak istiyor , onlarıda kırmıyoruz ama kürtaj ücretlerimiza genel anestezi ücreti adı altında bir ilave yapıyoruz , benim tavsiyem lokal anestezi ile olmanız , hem ek ücret yok , hemde 15 dakikada olay biter. Kürtaj fiyatları kaç para buraya yazsak çok paragöz doktor sanacaksınız beni , siz en iyisi şimdi telefonla arayın söyleyelim , merak etmeyin kürtaj ücretimiz yüksek değil :) gecede olsa arayabilirsiniz asistanım Esra Hanım açacaktır , kendisi kürtaj hakkında geniş bilgiye sahiptir , size fiyatta verir , ayrıca isterseniz bana bağlar benimle konuşursunuz.
Kürtaj Ücretine Neler Dahil :
Bizde herşey dahil , muayene ücreti , ultrason , steril tek kullanımlık vakum kürtaj seti , kontrol muayenesi , lokal anestezi uygulaması hepsi dahildir.

Kürtaj Sonrası Tekrar Hamile Kalabilirmiyim ?

Elbette kalabilirsiniz , hemde ne zaman isterseniz , vakum kürtaj yöntemi üreme fizyolojinizi aksatan bir yöntem değildir . Kürtajdan hemen sonra yine aynı şekilde hamile kalma ihtimaliniz vardır , benim tavsiyem kürtajdan sonra bir doğum kontrol metodu ile korunmanız yönündedir. Birçok hastamız zaten kürtaj oldum diye rahat rahat cinsel ilişkiye giriyor ve 1 ay sonra tekrar kürtaj olmaya geliyor. 

Kürtaj Sonrası Nelere Dikkat etmek Lazım :

1 hafta süre ile cinsel ilişkiye girmeyin , banyonuzu ayakta yapın , denize veya havuza girmeyin . Hepsi bu.

Kürtaj İşlemi Kayıtlara Geçermi ? SGK'da görülürmü ? Gizli Kürtaj Yaptırabilirmiyim ?

Benim kürtaj ve kızlık zarı dikimi işlemlerinde en fazla önem verdiğimi konuların başında gizlilik gelir , siz hiç merak etmeyin , kürtaj olduğunuzu kimseler öğrenemez. SGK kayıtlarınada geçmez

Popüler Yayınlar