Kürtaj hakkında sık sorulan sorular

1- Kürtaj Fiyatları :


Çocuk aldırma fiyatları hastalarımız arasında en çok sorulan soru olduğu için onu başa yazdık. İstanbul'da kürtaj fiyatları semtlere göre değişim göstermekle beraber en fazla gebelik haftasına ve istenen anestezi tipine göre değişiyor. Bilirsiniz gebelik 4. haftadan başlar ve kürtaj yasasına görede 10. haftanın sonuna kadar isteğe bağlı kürtaj mümkündür. Bebek aldırma ücretleride 4. haftadan itibaren yükselişe geçmektedir. Anestezi olayına gelirsek vakum kürtaj acı vermediği için lokal anestezi yeterlidir ve kürtaj fiyatını etkilemez ama bazı hastalarımız illaki genel anestezi istiyor , onlarında kırmıyoruz ama kürtaj fiyatına %25 ekliyoruz :) İstanbul'da Kürtaj fiyatlarını hemen şimdi öğrenebilirsiniz 

2- Kürtaj Sonrası Hamilelik :


İstanbul'da Kürtaj sonrası gebe kalma ihtimali nedir , çocuk olurmu , tekrar bebek yapabilirmiyim , kürtajdan sonra kısır kalırmıyım diye soruyorlar. Merak etmeyin , vakum kürtajda rahim içi kazıma yapılmadığı için üreme fizyoljiniz bozulmuyor , dolayısı ile istediğiniz zaman gebe kalabilirsiniz. Siz gebe kalmaktan nasıl korunacağınıza kafa yorunuz .

3- Yasal Kürtaj Sınırları :


Türkiye'de Kürtaj kanununa göre yasal sınır 10 haftadır. Bu haftanın üzerinde sadece annede ve bebekte önemli bir hastalık tespit edilirse yapılabiliyor. Tecavüz vakalarındada mahkeme kararı ile kürtaj yapılabiliyor.

4- Kürtaj Nasıl Yapılır :


İstanbul'da isteğe bağlı kürtaj vakum küretaj tekniği ile yapılıyor. Yani rahim içi eskisi gibi kazınmıyor. En doğal ve fizyolojik yöntem vakum kürtajdır.

5- Kürtaj Merkezi:


İstanbul'da Kürtaj merkezlerimiz Zeytinburnu'nda Jinekolog Dr. , Yine İstanbul'da Ataşehirde , Ankara'da Jinekolog  olmak üzere 3 adettir.  den bilgi alabilirsiniz.

6- Kürtaj Hapı :


İstenmeyen gebelikten bir düşük hapı ile kurtulmak gerçekten çok pratik bir çözüm olurdu ama maalesef mümkün değil , Türkiye'de satışı yasak olan RU 486 ve Cytotec adlı düşük ilaçlarını İstanbul'da kaçak olarak bulabilirsiniz ama inanın çok tehlikeli , kanama ve içerde parça kalması gibi ciddi ve hayati yan etkilerle uğraşmayın , sorun para ise üzerine az bişii ilave edin gelin adam gibi kürtaj yapalım , yarım saatte güvenle hayatınıza geri dönün.

7- Kızlık Zarı Dikimi :


Bitirilmiş ilişkilerden kaynaklanan tüm izleri silmek , beyaz bir sayfa açmak ve yeni ilişkilere özgüvenle hazırlanmak için bazen kızlık zarını diktirmek insanda büyük bir rahatlama sağlayabiliyor. Biz bekaret zarını kalıcı olarak dikiyoruz. 1 hafta içinde iyileşiyor ve orijinali ile aynı yapıda olup kesinlikle belli olmuyor , bisiklete binmek , aşırı bacak açmak , ve ufak tefek sürtünmelerden zarar görmüyor , sadece gerçek cinsel ilişkide kanayarak yırtılıyor , olması gerektiği gibi.

8- Kızlık zarı Dikim Fiyatı :


Önceden geçici ve kalıcı olarak 2 türlü zar dikimi yapıyorduk ama geçici kızlık zarı dikimi garantili olmadığı için artık yapmıyoruz. Bizde kızlık Zarı dikim fiyatını hemen öğrenebilirsiniz , merak etmeyin pahalı değil ortalama binbeşyüz lira civarı ama güncel zar dikim fiyatları için arayın 

10- Vajina Daraltma Ameliyatı :


Vajinal doğumlar , sık cinsel ilişkiye girmek ve cinsel partnerinizde penis boyutları aşırı büyük ise vajinal genişleme ile karşılaşabilirsiniz. Geniş bir vajina cinsel ilişkiden alınacak zevki azaltabilir hatta bazen orgazm olmayı bile engelleyebilir. Bu durumda hem kadın hemde erkek için daha dar bir vajina çözüm olabilir. Vajina daraltma ameliyatı aynı kürtaj gibi jinekolojik masada lokal anestezi ile yapılabiliyor , yaklaşık 30 dakika sürüyor.

11- Vajina Daraltma Fiyatları :


Merak etmeyin çok pahalı değil , aslında kızlık zarı dikim fiyatları ile başabaş gider. Hemen fiyat almak için arayın : 

Popüler Yayınlar