Kürtaj fiyatlari

İstanbul'da çocuk aldırma fiyatları çeşitli faktörlere göre değişim göstermektedir. 

1- İstanbul'un Semtlerine Göre Kürtaj Fiyatları:
Şişli , Beşiktaş ve Kadıköy gibi iş merkezlerinin bulunduğu semtlerde emlak fiyatları yüksek olduğu için kürtaj ücretleride yüksektir. Bunun yanında Bakırköy , Gaziosmanpaşa ve Zeytinburnu gibi orta düzey semtlerde çocuk aldırma maliyetleri daha ucuzdur.
2- Gebelik Haftasına Göre Kürtaj Fiyatları :
İstanbul Avrupa Yakasında Kürtaj fiyatlarını en fazla etkileyen faktör gebelik haftasıdır. Bu jinekologlar arasında nerdeyse bir gelenek haline gelmiştir. Mutlaka araştırmışsınızdır , gebelik 4. haftadan başlar ve yaklaşık 40. haftada doğum meydana gelir. Kürtaj yasasına görede 10. haftadan sonra kürtaj yasaktır. Bebek aldırma fiyatlarıda gebelik haftasına paralel haraket eder.
3- Arzu Edilen Anestezi Tipine Göre Kürtaj Fiyatları :
İstanbul'da son yıllarda vakum kürtaj uygulaması yaygınlaştıktan sonra artık kürtajda genel anestezi kullanımı çok azaldı. Rahim kazıma işlemi yapılmadığı için hasta zaten acı çekmiyor , dolayısı ile lokal anestezi kürtaj için en uygun uyuşturma metodudur. Ama gelgelelim ki bazı hastalarımız mutlaka genel anestezi ile çocuk aldırmak istiyorlar , onlarıda kırmıyoruz ama kürtaj fiyatınada %25 kadar ekliyoruz :)
Ucuz Kürtaj :
Bazı jinekolog arkadaşlarımız ve bazı kürtaj merkezleri sürümden kazanmak için ucuz kürtaj yapabiliyorlar , dolayısı ile ucuza çocuk aldırma fikrine evet deyen birçok hasta olabiliyor ama size tavsiyem 100 TL fazla verin sizinle doğru dürüst ilgilenen bir jinekoloğa kürtaj olun. Zaten eminolun İstanbul'da kürtaj fiyatları Türkiye'nin birçok iline göre çok daha ucuz. Yaklaşık dörtyüz liradan başlıyor. Ama güncel kürtaj fiyatlarımızı öğrenmek için hemen arayabilirsiniz.  ( Şu anda gece mi? olsun arayın cevap veririz. )
Ücretsiz Kürtaj :
Bizi telefonla arayan bazı hastalarımız devlet hastanesinde ücretsiz kürtaj yaptırabilirmiyiz diye soruyorlar. Bedava kürtaj olmak herkes ister mutlaka ama devlet hastaneleri isteğe bağlı çocuk alma işlemi yapmıyorlar.

Popüler Yayınlar